system grzewczy maarmo - nowa odsłona ciepła

System grzewczy MAARMO – nowa odsłona ciepła

Czy w życiu nastawiasz się na zyski czy straty? Czy wolisz dostawać energię, czy ją tracić? Podobnie rzecz ma się z ciepłem. Możesz otrzymywać ciepło i je akumulować albo pozwalać, aby uciekało.

Spis treści:

  1. System grzewczy MAARMO
  2. Bliżej natury z grzejnikami ekologicznymi MAARMO
  3. Słońce schowane w grzejniku promiennikowym
  4. Śmiało możemy powiedzieć, że grzejniki MAARMO to grzejniki dla alergików!

System grzewczy MAARMO znacznie różni się od klasycznego systemu grzewczego. Podczas tradycyjnego ogrzewania konwekcyjnego, ogrzewane jest powietrze, a nie przedmioty znajdujące się w danym pomieszczeniu. Unosi się ono ku górze, powodując niepotrzebne nagrzewanie warstw przysufitowych.  W systemie grzewczym MAARMO zastosowane zostały panele promiennikowe, wykorzystujące promieniowanie podczerwone. Dzięki temu ciepło emitowane jest równomiernie we wszystkich pomieszczeniach i przenoszone bezpośrednio na użytkowników oraz przedmioty. 

Bliżej natury z grzejnikami ekologicznymi MAARMO

Ze względu na coraz większa świadomość, Klienci poszukują coraz częściej produktów ekologicznych. I słusznie. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi firma MAARMO, produkując grzejniki ekologiczne – powstałe z pyłu marmurowego – odpadu powstałego podczas cięcia marmuru. Po zakończonym użytkowaniu grzejników, marmur w nich zawarty poddawany jest ponownie recyklingowi.

Bądź bliżej natury dzięki naszym nowoczesnym grzejnikom MAARMO!

Słońce schowane w grzejniku promiennikowym

Grzejniki promiennikowe MAARMO działają podobnie jak słońce, wykorzystując zjawisko nagrzewania. Polega ono na naświetlaniu przedmiotu lub ciała światłem podczerwonym, co powoduje gromadzenie się w nim ciepła. Przy wykorzystaniu naturalnych właściwości kamienia grzejnik ekologiczny szybko się nagrzewa i akumuluje ciepło oraz łagodnie je uwalnia, ogrzewając równomiernie użytkowników oraz przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Nad właściwym rozkładem ciepła w pomieszczeniu „czuwają” czujniki ciepła umieszczone wewnątrz grzejnika.

Śmiało możemy powiedzieć, że grzejniki MAARMO to grzejniki dla alergików!

Alergicy mówią „TAK!” dla grzejników MAARMO! Metoda nagrzewania za pomocą grzejników promiennikowych pozwala na wyeliminowanie niepotrzebnego ruchu powietrza z dołu do góry, a co za tym idzie ograniczenie ruchu kurzu i alergenów w pomieszczeniu. Dodatkowo nie wysusza powietrza. Ma to istotne znaczenie dla osób cierpiących na alergie, które wyczuwają każdy pyłek. Zwiększa to komfort przebywania w pomieszczeniu. Grzejniki dla alergików wpływają na tworzenie korzystnego mikroklimatu w domu, co zapewnia alergikom odpoczynek od czyhających dokoła alergenów.