Dlaczego Warto ?

Po pierwsze…
MAARMO to nowoczesna technologia i ekologiczna produkcja

Grzejniki dekoracyjne MAARMO dostarczają ciepło przy pomocy paneli promiennikowych. Powstają one w specjalistycznych opatentowanych urządzeniach, na bazie pyłu marmurowego – naturalnego odpadu powstającego podczas cięcia marmuru.
W procesie produkcji grzejnika pyły są poddawane obróbce:
• aglomerowane są na zimno, przy użyciu wody oraz specjalnych zagęszczaczy;
• odlewane ręcznie w specjalnych formach;
• odkładane na 4 lub 5 dni w celu oddzielenia wilgoci od aglomeratu
Następnie nakładana jest ekologiczna, nadająca się do recyklingu powłoka ochronna na bazie wody.
Po zakończeniu użytkowania grzejnika, produkt poddawany jest procesowi oddzielenia marmuru od pozostałych elementów. Panele są mechanicznie kompresowane i poddawane recyklingowi w 100%. Powstały pył przeznaczany jest do wielu celów i procesów w różnych dziedzinach.
Podczas produkcji grzejników MAARMO, dbamy o ekologię, wspierając swoimi działaniami zamknięty obieg materiałów. Zużywamy również minimalną ilość energii, dzięki produkcji w niskich temperaturach.
Nasze panele promiennikowe to efekt zaawansowanej technologii, stworzonej i opatentowanej w laboratoriach MAARMO. Produkowane w całości we Włoszech, przy użyciu materiałów wyłącznie od włoskich dostawców, są gwarancją najwyższej jakości.

 

Po drugie…
MAARMO to oszczędność energii

Zastosowanie odnawialnych źródeł energii, jest ideą, która przyświeca MAARMO w tworzeniu naszych grzejników. Ochrona środowiska oraz zmniejszenie kosztów ogrzewania to kwestie ważne zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów.
Panele promiennikowe MAARMO w wersji elektrycznej oraz hybrydowej mogą czerpać czystą energię wytwarzaną za pomocą urządzeń fotowoltaicznych. Wystarczy podłączenie kablem do źródła energii. Prosto. Naturalnie. Bez kosztów.
Grzejniki mają wbudowany inteligentny termostat, który wykorzystuje wytworzone w sposób ekologiczny ciepło, a także umożliwia automatyczne sterowanie panelem – zarówno dzienne, jak i tygodniowe. Możesz zatem śmiało wyjechać na wakacje, a Twój system grzewczy MAARMO zadba o niskie zużycie energii podczas Twojej nieobecności.
Ogrzewanie za pomocą grzejników marmurowych jest tzw. systemem „niecentralnym”, co pozwala na ustawianie temperatury w każdym pomieszczeniu oddzielnie, w zależności od potrzeb i upodobań, a także pozwala uniknąć strat energetycznych w czasie naszej nieobecności.
Dodatkowo warto dodać, iż ciepło, którym promieniują panele MAARMO jest akumulowane przez ściany oraz przedmioty w pomieszczeniu, dzięki czemu pomieszczenie wychładza się wolniej. Pozwala to na zmniejszenie kosztów ogrzewania.


Po trzecie…
MAARMO to zdrowie i lepsza jakość życia

System grzewczy MAARMO, opiera się na promieniowaniu podczerwienią. Wykorzystuje on właściwości cieplne naturalnego kamienia, m.in. szybkie nagromadzenie ciepła, jego zdolności do akumulacji oraz powolne stygnięcie.
Sposób ogrzewania polega na wypromieniowaniu ciepła, łagodnym przeniesieniu go bezpośrednio na użytkowników oraz równomiernym rozprowadzeniu we wszystkich pomieszczeniach. Powoduje to korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniu, bez niepotrzebnego przegrzewania warstw przy suficie. Za prawidłowy rozkład ciepła odpowiadają czujniki ciepła umiejscowione wewnątrz aglomeratu.
W grzejnikach marmurowych MAARMO ciepło akumulowane jest zarówno przez panel grzejny, jak i przez ściany i sprzęty. Powietrze w pomieszczeniu wychładza się o wiele wolniej niż w przypadku ogrzewania z nadmuchem ( np. grawitacyjnym – konwektory, lub wymuszonym – np. „farelki”).
W pomieszczeniach ogrzewanych grzejnikami ekologicznymi MAARMO panuje przyjemny mikroklimat, doskonały dla osób ze skłonnością do alergii. Dzięki ograniczeniu konwekcji powietrze nie wysusza się, uniemożliwiając tym samym unoszenie się kurzu i alergenów. Grzejniki MAARMO działają podobnie jak słońce, rozprowadzając ciepło za pomocą promieni równomiernie we wszystkich kierunkach. Stwarza to przyjemne uczucia domowego ciepła.

 

Po czwarte…
MAARMO to designerski wygląd i funkcjonalność

Grzejniki ozdobne MAARMO to najnowocześniejsza technologia ukryta w pięknej formie.
Cechą charakterystyczną MAARMO jest minimalistyczny, linearny design. Nasze produkty są nowoczesnym połączeniem ciekawej formy, faktury i koloru.
Grzejniki dekoracyjne MAARMO mogą stanowić główny element dekoracyjny, być niebanalnym dopełnienie wnętrza lub też dyskretną częścią harmonijnego wystroju.
Dodatkowo, aby nadać pomieszczeniom indywidualnego charakteru, możesz dowolnie personalizować swoje grzejniki, poprzez wybór materiałów, kształtów oraz zamieszczenie na nich zdjęć, napisów lub obrazków. Pozwoli Ci to na stworzenie swojej własnej przestrzeni, w której będziesz się czuł po prostu dobrze.

Panele MAARMO są niezwykle funkcjonalne. Nasza technologia pozwala kontrolować temperaturę w pomieszczeniu, ustawiając ją dowolnie. Umożliwia ustawienie „trybu nocnego” w sypialni oraz pomieszczeniach, z których nie korzystamy.
Odpowiednia temperatura zapewniana jest dzięki zastosowanym w grzejnikach marmurowych termostatach kontrolnych.
Sterowanie termostatem jest niezwykle wygodne, odbywa się bowiem za pomocą smartfona lub tabletu, przy użyciu wifi. Termostat połączony jest bezpośrednio z urządzeniem grzewczym. Reguluje ciepło w taki sposób, aby po osiągnięciu żądanej temperatury uniknąć strat energii.

 

Po piąte…
MAARMO to łatwość montażu

Grzejniki marmurowe MAARMO są produktami uniwersalnymi, mogącymi ubogacić każde wnętrze. Mogą być zastosowane we wszystkich pomieszczeniach, gdyż są odporne na wilgoć. Posiadają bowiem ochronę IPX4, która zabezpiecza przed rozpryskującą się wodą. Panele są również całkowicie wolne od jakichkolwiek emisji. Dlatego możesz je zastosować gdzie tylko chcesz, w salonie, sypialni, łazience, biurze, a nawet w piwnicy.
Instalacja naszych produktów jest niezwykle prosta. Należy zamontować panel na ścianie przy użyciu dołączonego profilu i uchwytów oraz włączyć wtyczkę.
MAARMO oferuje grzejniki zasilane na 3 sposoby: elektrycznie, na wodę oraz hybrydowo (połączenie wersji elektrycznej z wersją na wodę).
W wariancie elektrycznym zasilanie uzyskujemy poprzez podłączenie wtyczki do gniazdka. W wariancie na wodę podłączenie do instalacji następuje za pomocą dwóch kolektorów. Wariant hybrydowy jest połączeniem dwóch sposobów zasilania.

ZAMÓWIENIA I KONTAKT

MAARMO

distributed by Archimania
Aleja 1000-lecia Państwa Polskiego 4 lok.108/1