Grzejniki ozdobne odejściem od nudnych standardów

Grzejniki ozdobne odejściem od nudnych standardów

Grzejniki domowe coraz częściej odchodzą od swojej standardowej, mało atrakcyjnej formy na rzecz ciekawych kształtów i lepszej wydajności. Producenci coraz więcej uwagi poświęcają na testowanie nowych materiałów i opracowywanie rozwiązań technologicznych, które będą jednocześnie ozdobą Twojego domu.

Spis treści:

  1. Czym są grzejniki ozdobne?
  2. Grzejnik ozdobny – ekologiczny i bezpieczny dla zdrowia
  3. Jak wybrać grzejniki ozdobne do salonu?

Czym są grzejniki ozdobne?

Polecanym przez projektantów wnętrz sposobem ogrzewania pomieszczeń są grzejniki ozdobne. To panele, które mogą mieć nieregularne, abstrakcyjne kształty i wykonane być z niestandardowych materiałów takich jak kamień naturalny. Bywają rzeźbione, albo eksponują ciekawą fakturę, która nadaje wnętrzu odpowiedni charakter.

Grzejniki ozdobne pionowe zazwyczaj nie przypominają zwykłych kaloryferów, więc osoby niewtajemniczone mogą ich nawet nie zauważyć. Często bowiem imitują płaskorzeźby, sztukę współczesną albo panele ścienne. Dzięki temu stanowią one ozdobę ścian, a jednocześnie zajmują bardzo mało miejsca. Można je zamontować właściwie w dowolnym miejscu każdego pomieszczenia. Świetnie wyglądają we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, ale pasują też do bardziej klasycznego wystroju. Każdy znajdzie model odpowiedni do swojego domu.

Grzejnik ozdobny – ekologiczny i bezpieczny dla zdrowia

Grzejnik ozdobny, poza swoimi niewątpliwymi zaletami estetycznymi, ma też wiele walorów praktycznych. Zasilany może być na prąd, wodę lub hybrydowo. Co ważne, kompatybilny jest z instalacjami wykorzystującymi odnawialne źródła energii. Oznacza to, że będzie współpracował z panelami fotowoltaicznymi czy pompami ciepła. Modele oferowane przez MAARMO wykonane z kamienia świetnie zatrzymują ciepło i uwalniają je stopniowo do otoczenia. Materiał ten nagrzewa się i uwalnia ciepło stopniowo przez długi czas nawet po wyłączeniu grzejnika.

Co więcej, grzejniki te wykonane są z naturalnych materiałów, które bezpieczne są dla alergików. Podczas ogrzewania pomieszczenia nie powstaje też dodatkowa cyrkulacja powietrza, co gwarantuje mniej unoszącego się w powietrzu pyłu, kurzu i roztoczy z powodu konwekcyjnego ruchu powietrza. Docenią to szczególnie osoby skłonne do reakcji alergicznych.

Jak wybrać grzejniki ozdobne do salonu?

Aby wybrać odpowiednie grzejniki ozdobne do salonu, należy dokonać odpowiednich pomiarów i dopasować wielkość oraz moc do ogrzewanej przestrzeni. Przede wszystkim wyznacz miejsce montażu i upewnij się, na jaki rozmiar panelu grzewczego możesz sobie pozwolić. Pamiętaj też, by dobrać moc do wielkości i rodzaju pomieszczenia. W małych pokojach albo tam, gdzie jest dobra termoizolacja, postaw na panel o mniejszej mocy. W dużych, wielofunkcyjnych pomieszczeniach, a także tam, gdzie panuje duża wilgoć, a mury nie trzymają ciepła, potrzebna będzie większa moc do ogrzania przestrzeni.

Następnie oceń, czy taki kaloryfer ma być raczej neutralny i mało widoczny, czy ma jednak stanowić główną dekorację i przykuwać wzrok. W tym drugim wypadku możesz postawić na bardziej ekstrawagancki kolor lub bardzo wyrazisty wzór. Jeżeli dopasujesz odcień i kształt grzejnika do mebli i charakteru wnętrza, uzupełni on wystrój i ogrzewając, jednocześnie odda charakter domu, jaki chcesz budować.

Sprawdź nowoczesne grzejniki ozdobne!